Vinaora Nivo Slider 3.x

  System zarządzania treścią cms

  jak stworzyć własną stronę internetowąJak stworzyć stronę internetową? Proponujemy profesjonalne Video Kursy dla początkujących jak i zaawansowanych. Dział ten odpowie Ci na pytania: jak stworzyć własną stronę internetową, co to jest CMS – czyli system zarządzania treścią CMS (ang. Content Management System), od czego zacząć tworzenie stron internetowych i jaki CMS wybrać. Wszystko to w tym dziale. Generalnie własna strona internetowa jest w zasięgu każdego, kto poświęci odrobinę czasu by rozeznać ten właśnie temat. Należy się jednak zastanowić nad tym, jaki cel chcesz osiągnąć. Czy chcesz zbudować sklep internetowy, prostą stronę firmową z możliwością jej zarządzania, czy też spory serwis społecznościowy, ogłoszeniowy, blog, czy też forum, co nie jest takim głupim pomysłem. Istnieje wiele możliwości wyboru takiego CMS-a. Przedstawiamy video kursy i szkolenia w odniesieniu do najpopularniejszych systemów zarządzania treścią CMS.  

  Obecnie istnieje wiele firm hostingowych, które posiadają w panelu administracyjnym automatyczną możliwość zainstalowania dowolnie wybranego CMS-a. Aby jednak poradzić sobie z taką instalacją jak i konfiguracjami, to dla początkujących - należy wybrać taki kurs, który jasno i wyraźnie poprowadzi każdego przez proces instalacji.  

  Obecnie tworzenie własnej strony internetowej jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki dostępności różnych narzędzi, w tym systemów zarządzania treścią (CMS). W tym artykule przyjrzymy się, czym jest CMS, oraz jakie korzyści przynosi w procesie tworzenia stron internetowych i jak stworzyć własną profesjonalną stronę z użyciem CMS.

  Czym jest CMS? Mini Poradnik

  CMS, czyli system zarządzania treścią (ang. content management system) to specyficzne oprogramowanie, które ułatwia nie tylko tworzenie, ale edycję i publikowanie treści w sieci internet. To właśnie dzięki CMS, użytkownicy bez specjalistycznej wiedzy technicznej mogą łatwo tworzyć i zarządzać swoją stroną internetową. Wystarczy podstawowa wiedza. Jednak zalecane jest by tą wiedzę jednak poszerzać na ile się da. Warto wiedzieć jak takie oprogramowanie działa i w czym tkwi szczegół. Ogólnie jest to narzędzie, które ułatwia nam prace w różnych aspektach życia.
  CMS charakteryzuje się wieloma zaletami, w tym:

  • Łatwość obsługi: CMS pozwala na łatwe i intuicyjne dodawanie, edycję i publikowanie treści, bez konieczności znania języków programowania. Na początek to wystarczy. Jednak proponuje poszerzyć wiedzę na temat np. formatowania treści. To Ci da duże pole manewru, by treść była miła w odbiorze.
  • Personalizacja: Dzięki CMS, użytkownicy mogą tworzyć idealnie spersonalizowane witryny, dostosowane do swoich potrzeb i wyimaginowane pod własne preferencje. Nic dodać, nic ująć.
  • Optymalizacja SEO: Taki system CMS oferuje niezliczoną ilość narzędzi, które pomagają w optymalizacji strony pod kątem SEO, co przekłada się na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Jest wiele narzędzi wspomagających SEO. Polecam takie właśnie rozwiązanie. W zależności od CMS-a, są różne rozwiązania.
  • Bezpieczeństwo: CMS oferuje wiele narzędzi do ochrony witryny przed atakami hakerskimi oraz automatyczne aktualizacje, co zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa. Nadmieniam fakt, że warto jednak używać certyfikatu ssl na wejściu, przy tworzeniu witryny.

  Jak stworzyć stronę internetową z użyciem CMS?

  Wybierz CMS, a następnie poszukaj kursu lub szkolenia u nas!

  Na rynku istnieje wiele różnych systemów zarządzania treścią, w tym np. WordPress, Joomla, WooCommerce, czy PrestaShop sklep i wiele innych. Przed wyborem CMS warto dokładnie przeanalizować ich zalety i wady, aby wybrać najodpowiedniejszy dla naszego projektu, lub najłatwiejszy w obsłudze, jaki Ci podejdzie. Rozwiązań jest cała masa.

  Zakup domenę i hosting,

  Domena i hosting to niezbędne elementy, które pozwolą na umieszczenie naszej witryny w internecie. Nie ważne czy stawiasz stronę z udziałem CMS-a, czy stawiasz go w Html-u. W zależności od potrzeb i wymagań, warto dokładnie przeanalizować różne oferty dostępne na rynku, aby wybrać najlepszą dla nas opcję na CMS-a.

  Instalacja CMS

  Po zakupie domeny i hostingu, należy zainstalować wybrany CMS na naszej stronie internetowej. Większość dostawców hostingu oferuje prosty proces instalacji, który pozwoli na szybkie uruchomienie witryny. I to w tym wszystkim lubię. Jednak należy zwrócić uwagę do czego będziesz wykorzystywał takiego CMS-a. Jest wiele „ale” Jest wiele znakomitych informatyków, którzy są bardzo dobrzy i znają swój fach.

  Wybór i dostosowanie szablonu

  CMS oferuje wiele gotowych szablonów, które można dostosować do swoich potrzeb i wymagań. Warto dokładnie przeanalizować różne szablony dostępne w CMS, aby wybrać. Nadmieniam fakt, że możliwości jest wiele. Są szablony bezpłatne i komercyjne, przeznaczone do różnych zadań.

  Poniżej zamieszczam kilka kursów i szkoleń w tej dziedzinie. Miłego działania.

  Poniżej przedstawiamy kursy: Kurs WordPress - tworzenie stron od podstaw, tworzenie własnych wtyczek, dla zielonych - własna strona od podstaw, Kurs WooCommerce, Kurs Moodle - czyli profesjonalna platforma e-learningowa,  

  tagi: system zarządzania treścią cms, system zarządzania treścią, jak stworzyć własną stronę internetową, jak stworzyć stronę internetową,

  kurs video joomla

  Profesjonalny kurs JOOMLA! (Różne wersje). Instalacja, konfiguracja i zarządzanie stroną www opartej na Joomla. Joomla to najprostszy sposób na stworzenie nowoczesnej i funkcjonalnej strony internetowej. System ten posiada budowę modułową, przez co możemy ustawiać poszczególne moduły na dowolne pozycje szablonu dostosowując jego ergonomię oraz funkcjonalność do własnych potrzeb.

  wordpress kurs online

  Zobacz profesjonalny video kurs DVD WordPress! Jednym z najpopularniejszych narzędzi do tworzenia profesjonalnych stron internetowych jest system CMS WordPress. Dawniej system ten służył do prowadzenia blogów. Obecnie można wykorzystać go do projektowania zaawansowanych witryn www o nieograniczonych możliwościach. CMS WordPress jest darmowy i bardzo prosty w obsłudze. By zrozumieć działanie tej aplikacji sugerujemy odbyć przynajmniej jeden z proponowanych kursów. CMS WordPress posiada tysiące motywów, szablonów i rozszerzeń, co pozwala na nieograniczone jego wykorzystanie.

  Katalog szkoleń Katalog szkoleń i kursów - pełny! Został uruchomiony osobny dział z nowościami, w którym zostały zawarte nowe szkolenia. Szkolenia te zostały podzielone na grupy tematyczne, gdzie łatwiej będzie Wam wybrać konkretny kurs. Propozycje nowych kursów będą także sukcesywnie załadowane do już istniejących propozycji w ramach grup tematycznych - Menu u góry. Oprócz kursów związanych z IT będą inne z różnych dziedzin życia. Przejdź do nowości za pomocą informacji graficznej  powyżej    

  Rozwój osobisty!  Tu znajdziesz wiele możliwości rozwijania swoich umiejętności np. jak skutecznie planować i realizować cele, jak radzić sobie ze stresem i kontrolować emocje, jak prowadzić budżet domowy i oszczędzać pieniądze i wiele innych przydatnych szkoleń, które rozjaśnią Ci tkwiące w Tobie możliwości! 

  NSInfo Design © 2023. Kopiowanie, powielanie treści zabronione.