Vinaora Nivo Slider 3.x
  Informacja i jej sposoby przekazywania

  Informacja - Przekazywanie informacji - Jak działa Internet

  Sposoby przekazywania informacji - jak to działa? Świat informacji w dobie obecnej cyfryzacji mediów wymusza na nas odrobinę wiedzy na ten temat w kontekście, nie tak odległej historii. Słowo informacja pochodzi z łac. Informatio. Według słownika wyrazów obcych PWN informacja to powiadomienie, zakomunikowanie czegoś, wiadomość, pouczenie lub też urząd, biuro informujące o czymś.

  Wydawnictwo Strefa Kursów

  Jest i trzecie w kontekście cybernetyki – to wyróżnienie jednego ze stanów układu do wykorzystania go w sterowaniu. Możemy się spotkać również z pojęciem teorii informacji – teoria kodowania, przekształcania, przekazywania informacji oraz ograniczenia czynników je zakłócających. W zależności od kontekstu można wnioskować, że ma ono wiele znaczeń. Taki stan rzeczy, opisywany powyżej miał miejsce w roku 1980. Część stwierdzenia jest jednak nadal aktualna.

  Obecnie pojęcie informacji definiowane min. w serwisie Wikipedia to przedstawienie, wizerunek, kształtowanie, przedstawianie jako termin interdyscyplinarny, definiowany różnie w różnych dziedzinach nauki w odniesieniu właściwości pewnych obiektów, relacji między elementami zbiorów pewnych obiektów, której istotą jest zmniejszanie niepewności (nieokreśloności).

  Czytając dalej wyróżnia się dwa podstawowe punkty widzenia informacji (w skrócie) - obiektywny, jako pewną właściwość fizyczną lub strukturalną obiektów (układów, systemów) i subiektywny – gdzie informacja istnieje jedynie względem pewnego podmiotu, najczęściej rozumianego jako umysł.
  Warto tu podać odnośnik do całości zagadnienia, które jest bardzo wyczerpujące. Informacja wg. WikiPedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Informacja

  Sposoby przekazywania informacji - Internet.

  Wiadomo, że komunikacja była i jest niezbędnym elementem każdej społeczności. Dzięki niej możliwe jest współdziałanie. Obecnie bardzo dużą rolę pełnią media, które wykorzystują do tego zdobycze techniki w tym właśnie Internet. Najważniejsze to min. prasa elektroniczna, radio, telewizja - czyli tzw. przekaz informacji. Internet umożliwia nam zatem wykorzystanie mail-i, stron internetowych, irc, irq, komunikatorów, blogów, for internetowych, a ostatnio również telefonie internetową oraz korzystanie z plików video.

  Sposoby przekazywania informacji i technologia za pomocą Internetu rozwinięta jest do granic możliwości i wydaje się, że nie jest to ostatnie słowo w tej kwestii. Nigdy w historii ludzkości nie było takich możliwości jak dzisiaj. Dawniej, szeroko pojęte media typu radio, telewizja czy prasa były pewnym ograniczeniem i czasem, dalej nie są dostępne dla większości z nas. Przekazywanie informacji za pomocą Internetu jest dostępne praktycznie dla każdego z nas. Każdy, może pokazać się z najlepszej strony i zdobyć popularność w mgnieniu oka.

  Jak wykorzystać globalną sieć Internet?

  Jeszcze 20 lat temu nikomu nie przyszło na myśl, w jakim stopniu sieć Internet będzie wpływała na społeczeństwa, kraje jak i niemal całą ludzkość. Wymiana informacji nigdy nie była tak łatwa, szybka i wygodna. Technologia, która zrewolucjonizowała niemal każdą dziedzinę życia. Od finansów po rozrywkę, media i zakupy. Wydawać by się mogło, że cały rzeczywisty świat zmienił się w jego wirtualny odpowiednik. Tu tak jak w rzeczywistości toczą się wojny, konflikty, określane są strefy wpływów itd. Warto jednak pomyśleć, korzystając z tego medium, nad właściwym wykorzystaniem tej technologii, chociażby w odniesieniu do zasad moralnych i zdrowej konkurencji – to w przypadku np. własnego biznesu opartego na sieci Internet, ale i nie tylko.

  Przekaz informacji za pomocą plików video.

  Obecnie najlepszym sposobem przekazywania informacji jest Internet. Nawet radio i telewizja korzysta z sieci. To właśnie sieć stwarza nam wiele możliwości min. nauki i czerpania wiedzy z różnych źródeł. Wykorzystujemy ją w pracy, domu, w telefonie, smar fonie, w innych urządzeniach elektronicznych. Pojawienie się nowych technologii umożliwiło zapisywanie informacji także na nośnikach magnetycznych, płytach CD oraz DVD. Stwarza to następne możliwości, które możemy wykorzystać oglądając np. film edukacyjny, czy szkoleniowy. Chociaż ostatnio CD i DVD są raczej przeżytkiem.

  Jakiś czas temu zaczęto wykorzystywać tą technologię do przekazywania wiedzy. Wszystkie kursy i szkolenia można więc zobaczyć dzięki tym zdobyczą techniki. Oglądając dany kurs zamieszczony na platformie edukacyjnej można wzbogacić swoją wiedzę. Czy to nie jest ułatwienie. Dzięki takim możliwością, które są nam udostępnione za pomocą sieci Internet, stworzenie własnej strony internetowej, czy obsługa programu graficznego, lub stworzenie jakiejś aplikacji nie jest już problemem.

  Wszystko znajdziemy w kursach online. Zachęcamy Cię do korzystania z naszych zasobów informacyjnych zawartych na stronie.

  Do rzeczy i wszystko na temat.

  Jak działa Internet? Sieć przewodowa i bezprzewodowa.

  Jak działa Internet? O to jest pytanie? Każdy wie, że Internet jest i każdy go ma w domu, telefonie, na tablecie, czy w laptopie. Ale jak działa właściwie Internet? Obecnie jest to jeden z elementów przekazywania informacji. Internetu używamy na co dzień. Za pomocą Internetu robimy zakupy, dokonujemy płatności, rozmawiamy, komentujemy i wykorzystujemy do zabawy. Chcemy, aby był szybszy i dostępny wszędzie. Jednak niewiele osób wie jak działa Internet.
  Internet to globalna sieć, która powstała przez połączenie wielu sieci krajowych. Internet składa się z urządzeń sieciowych między innymi: routerów, przełączników i serwerów oraz łączy pomiędzy nimi. Czyli przewodów światłowodowych, miedzianych lub połączeń radiowych. Internet nie ma początku ale za to ma koniec. Oplata cały świat dookoła i ma wiele zakończeń w domach użytkowników.

  Internet pozwala na komunikację między dwoma dowolnymi urządzeniami, które są podłączone do tej właśnie sieci. W ten sposób możemy przeglądać strony www, odbierać pocztę elektroniczną, korzystać z portali społecznościowych, pobierać filmy, muzykę, zdjęcia, a nawet korzystać z radia czy telewizji.

  Jak komunikują się te urządzenia?

  Dane przesyłane przez Internet reprezentowane są przez ciągi zer i jedynek. Przypomina to trochę alfabet morsa. W tym alfabecie każdą informację można przedstawić jako ciąg krótkich i długich sygnałów.

  W jaki sposób Internet dociera do naszych domów?

  Sieci telekomunikacyjne mają budowę hierarchiczną. Najwyżej w tej hierarchii znajdują się sieci rdzeniowe o zasięgu globalnym, które w uproszczeniu nazywamy światowym Internetem. Łączność na poziomie aglomeracji czy powiatu zapewniają tzw. sieci agregacyjne. Najbliżej użytkownika są sieci dostępowe, które zapewniają łączność na odcinku tzw. ostatniej mili. (Czyli z centrali do użytkowników). To właśnie te sieci pozwalają nam dostać się do Internetu i korzystać z niego na co dzień.

  W jaki sposób połączyć się z Internetem?

  Z Internetem możemy się połączyć na dwa sposoby. Przewodowo - przez światłowody lub też kable miedziane oraz bezprzewodowo, wykorzystując fale radiowe.

  Od czego zależy szybkość Internetu?

  Szybkość Internetu zależy głównie od lokalnej technologii dostępowej i bieżącego obciążenia sieci, zarówno w skali globalnej jak i lokalnej. Pod względem szybkości światłowody są bezkonkurencyjne.

  Artykuły i dziennikarstwo obywatelskie (Ciekawostka)

  Jedna z lepszych możliwości przekazu informacji, która jest dostępna dla każdego w odniesieniu do sieci Internet to pojęcie tzw. dziennikarstwa obywatelskiego. Niemal każdy, kto lubi pisać konkretnie i do rzeczy ma szansę na to, aby stać się ekspertem w danej dziedzinie. Można w ten sposób osiągnąć zamierzony cel, zazwyczaj reklamowy, który przełoży się na lepszą widoczność w sieci. Artykuły publikowane na własnej stronie, czy blogu są dobrym rozwiązaniem dla ludzi niebędących zawodowymi dziennikarzami, a którzy posiadają sporą wiedzę na dany temat. Dzieląc się wiedzą i „tworząc obrazy” w głowie danego odbiorcy, który jest zainteresowany tematem, sprawiamy, że zaczyna on zadawać sobie coraz to więcej pytań. Jeśli to wykorzystamy w odpowiedni sposób osiągniemy cel.

  Od początku innymi słowami?

  Internet to globalna sieć komputerowa, która umożliwia przekazywanie informacji z jednego miejsca na świecie do drugiego. Działanie internetu opiera się na kilku podstawowych elementach:

  Protokoły internetowe: Internet działa dzięki protokołom, które definiują sposób przesyłania informacji między komputerami. Najważniejszymi protokołami internetowymi są TCP/IP, HTTP, FTP, SMTP i DNS.

  Sieci komputerowe: Internet składa się z wielu połączonych ze sobą sieci komputerowych, które umożliwiają przekazywanie informacji między różnymi urządzeniami. Sieci te są zwykle połączone za pomocą kabli światłowodowych, satelitów lub radiowych.

  Serwery i urządzenia końcowe: W internecie istnieją specjalne urządzenia nazywane serwerami, które przechowują informacje i umożliwiają dostęp do nich za pośrednictwem sieci. Urządzenia końcowe, takie jak komputery, telefony i tablety, służą do przeglądania treści i wysyłania informacji przez internet.

  Istnieje kilka sposobów przekazywania informacji w internecie. Oto kilka z nich:

  E-maile: E-maile to wiadomości wysyłane przez internet z jednego urządzenia do drugiego. Mogą zawierać tekst, zdjęcia, pliki i wiele innych informacji.

  Strony internetowe: Strony internetowe to dokumenty publikowane w internecie, które mogą zawierać tekst, obrazy, dźwięk, wideo i wiele innych mediów. Przeglądarki internetowe pozwalają na przeglądanie i interakcję z takimi stronami.

  Komunikatory internetowe: Komunikatory internetowe, takie jak Skype, WhatsApp i Slack, umożliwiają rozmowy głosowe i tekstowe między użytkownikami internetu.

  Usługi udostępniania plików: Usługi udostępniania plików, takie jak Dropbox i Google Drive, umożliwiają przechowywanie i udostępnianie plików przez internet.

  Sieci społecznościowe: Sieci społecznościowe, takie jak Facebook i Twitter, umożliwiają dzielenie się informacjami i interakcję z innymi użytkownikami internetu.

  Te sposoby przekazywania informacji w internecie pozwalają na łatwe i szybkie przesyłanie danych między różnymi urządzeniami i użytkownikami na całym świecie.

  Pomocne Tagi: informacja, sposoby przekazywania informacji, jak działa Internet, przekazywanie informacji

  Autor: Janek Opolski 

   

  Kursy biznesowe dla firm i dużych zespołów

  Katalog szkoleń Katalog szkoleń i kursów - pełny! Został uruchomiony osobny dział z nowościami, w którym zostały zawarte nowe szkolenia. Szkolenia te zostały podzielone na grupy tematyczne, gdzie łatwiej będzie Wam wybrać konkretny kurs. Propozycje nowych kursów będą także sukcesywnie załadowane do już istniejących propozycji w ramach grup tematycznych - Menu u góry. Oprócz kursów związanych z IT będą inne z różnych dziedzin życia. Przejdź do nowości za pomocą informacji graficznej  powyżej    

  Rozwój osobisty!  Tu znajdziesz wiele możliwości rozwijania swoich umiejętności np. jak skutecznie planować i realizować cele, jak radzić sobie ze stresem i kontrolować emocje, jak prowadzić budżet domowy i oszczędzać pieniądze i wiele innych przydatnych szkoleń, które rozjaśnią Ci tkwiące w Tobie możliwości! 

  NSInfo Design © 2023. Kopiowanie, powielanie treści zabronione.